Usługi krematorium dla zwierząt – krok po kroku

Usługi krematorium dla zwierząt – krok po kroku. Kiedy masz do czynienia ze stratą ukochanego zwierzaka może być trudno przygotować wszystko, czego potrzebujesz, aby zaopiekować się nim po śmierci. Dlatego bardzo ważne jest, aby proces planowania rozpocząć jak najwcześniej. Nie lubimy myśleć o kremacji lub pochówku zwierząt domowych, ponieważ nie chcemy zmierzyć się z myślą o odejściu naszego ukochanego przyjaciela. Chociaż może to być trudne, poznanie opcji z wyprzedzeniem pomoże poradzić sobie z bólem, gdy nadejdzie czas. Zrozumienie procesu żałoby i tego, co dzieje się z Twoim zwierzakiem po śmierci, może znacznie zmniejszyć lęk i niepokój związany z tą sytuacją, a Ty możesz spędzić ostatnie dni swojego zwierzaka, wiedząc, co dalej. Gdzie zasięgnąć ważnych informacji? Jedną z usług krematorium dla zwierząt Animal Eden jest doradztwo po stracie psa lub kota, konsultant udziela wszelkich wskazówek jak postępować w takiej sytuacji.

Jaki pochówek dla zwierząt?

Nasi czworonożni przyjaciele są niemal pełnoprawnymi członkami rodziny. A jeśli dbamy o nasze ukochane psy i koty za życia, to musimy zadbać również o godny pochówek po śmierci. Cywilizowanym rozwiązaniem tego problemu jest spalenie zwłok w specjalnym piecu w krematorium. Urządzanie pochówków zwierząt domowych na terenie miasta pod groźbą wysokiej grzywny jest prawnie zabronione. Procedura kremacji zwierząt domowych w krematorium dla zwierząt jest wolna od tych niedociągnięć. Działasz całkowicie zgodnie z prawem, płacisz tylko raz i rezygnujesz z dodatkowego stresu związanego z transportem zwłok. Nowoczesne wyposażenie technologiczne nie szkodzi środowisku i pozwala na utylizację pozostałości z maksymalną wydajnością.

Usługi krematorium dla zwierząt krok po kroku

Kremacja zwierząt jest podstawowym i jedynym legalnym wyborem dla rodzin pogrążonych w żałobie po stracie ukochanego czworonożnego członka rodziny. Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na kremację swojego zwierzaka, ponieważ pozwala im to uczcić jego odejście. Następnie mogą zdecydować, czy prochy zwierzęcia zatrzymać, zakopać, a nawet rozrzucić.

Jeśli wybrałeś spalenie ciała, wybierz krematorium dla zwierząt Animal Eden a, już podczas rozmowy telefonicznej uzyskasz informację jak krok po kroku odbędzie się cała procedura. Dowiesz się jak szybko zostanie odebrane ciało, jak wygląda niezbędna dokumentacja a co istotne pracownik krematorium udzieli Ci wsparcia.

Czas od chwili odbioru ciała od Ciebie, do momentu otrzymania urny z prochami wynosi 2 do 8 dni. Możesz skorzystać z pomocy podczas zakupu urny odpowiedniej wielkości oraz w najbardziej optymalnym dla Ciebie kształcie. Mamy w ofercie urny wykonane z ceramiki, mosiądzu, drewna, stali, gliny z domieszką ciekłego brązu, masy perłowej i włókna szklanego. Oferujemy także sprzedaż pamiątek, które pozwolą nawet użyć prochów Twojego zwierzaka do stworzenia wspaniałej biżuterii.

Co oferuje krematorium dla zwierząt?

Decydując się na wizytę w krematorium dla zwierząt, zostaniesz powitany przez sympatycznego pracownika, który oprowadzi Cię po obiekcie, pozwalając zapoznać się z procesem kremacji i wybrać opcje dotyczące urn i pamiątek. Wielu właścicieli zwierząt domowych decyduje się na prywatne kremacje, dostępne jest pomieszczenie przeznaczone do oglądania procesu. Jest tutaj pomieszczenie z komorą kremacyjną, w której odbywa się proces spalania.

Jak wygląda proces kremacji zwierząt?

Rodzaje kremacji:

Po podjęciu decyzji, która usługa kremacji jest najlepsza dla Ciebie, nadszedł czas, aby przejść dalej. Kiedy Twoje zwierzę przybywa do krematorium jest umieszczane w komorze kremacyjnej. Temperatura podczas spalania wynosi do 1000 stopni Celsjusza, procedura trwa średnio 1 do 2 godzin, jest to zależne od wielkości zwierzęcia. Takie warunki powodują odparowanie materii organicznej i zamianę ciała zwierzęcia w popiół. Po zakończeniu procesu prochy pozostawia się do ostygnięcia, a następnie umieszcza w wybranej urnie.

Koszt kremacji zwierząt domowych może się znacznie różnić. Jednym z głównych czynników, które krematorium bierze pod uwagę przy ustalaniu ceny, jest waga Twojego pupila, kremacja małych zwierząt jest znacznie szybsza niż dużych. Indywidualna kremacja zwierzęcia kosztuje od 610 do 1370 złotych. Kremacja zbiorowa od 120 do 510 złotych. Najłatwiejszą i najbardziej niezawodną opcją uhonorowania Twojego zwierzaka jest telefon do naszego krematorium, a nasi pracownicy zabiorą ciało Twojego zwierzaka.