Standardowa kremacja zwierzaka

„Na samym skraju nieba znajduje się miejsce zwane Tęczowym Mostem. Kiedy umiera zwierzę, szczególnie jeśli było bardzo kochane przez kogoś w tym życiu, trafia na Tęczowy Most. Niekończące się łąki i wzgórza, których nasi przyjaciele mogą razem biegać i bawić się. Jest pod dostatkiem pożywienia, wody i światła słonecznego, a naszym zwierzakom jest tam ciepło i wygodnie’’. Jeśli doznałeś straty ukochanego psa lub kota musisz stawić czoła pochówkowi. Zgodną z prawem formą pożegnania przyjaciela jest standardowa kremacja zwierzaka. Animal Eden to krematorium dla zwierząt które rozwiązuje wszystkie problemy organizacyjne i nie trzeba się martwić co zrobić z ciałem. Nasze przepisy surowo zabraniają zakopywania zwierząt (art. 162 §1 Kodeksu wykroczeń), jedyną formą jest spopielenie zwłok i pochowanie na cmentarzu dla zwierząt lub przechowywanie urny z prochami w domu. Nie martw się o koszty, są dość przystępne. Nie ma też wątpliwości co do moralnej strony zagadnienia.

Usługa kremacji zwierząt pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile po stracie przyjaciela

Kiedy zwierzęta umierają, szczególnie dotkliwe jest pytanie, co zrobić z jego zwłokami. Niestety, w naszym kraju jest niewiele cmentarzy dla zwierząt. Najbardziej racjonalnym wyjściem jest kontakt z krematorium dla zwierząt Animal Eden, w którym pracownicy podczas rozmowy telefonicznej udzielają niezbędnych informacji o procedurze spopielania.

Nie trzeba samodzielnie przywozić zwierzęcia do krematorium, taką usługę świadczy firma bez względu czy trzeba odebrać zwłoki z domu czy z kliniki weterynaryjnej. Zapewniona jest przyjemna atmosfera pożegnania zwierzaka, istnieje możliwość zakupu pięknej urny (ceramika, mosiądz, drewno, metal, włókno szklane, szkło), którą można ustawić w domu w dowolnym miejscu.

Urny różnią się od siebie kolorem, kształtem i wzornictwem. Eleganckie naczynia na szczątki naszych małych przyjaciół to najlepsza opcja, ponieważ właściciele chcą mieć je w domu jako dobrą pamiątkę po ukochanym przyjacielu. Nieustannie będzie Ci przypominała o szczęśliwych chwilach z małym członkiem rodziny. Do spalania można przekazać jego obrożę, smycz lub zabawkę. 

Ponadto świadczona jest dodatkowa usługa a mianowicie upamiętnienie psa lub kotka symbolicznie na Drzewie Pamięci. Jeżeli czujesz taką potrzebę możesz nabyć pamiątki w postaci akwareli malowanych na podstawie przekazanego zdjęcia, zamówić diament, srebrną biżuterię, która służy do umieszczenia prochów swojego przyjaciela.

Standardowa kremacja zwierzaka

Procedura jest całkowicie zgodna z prawem i polega na spaleniu ciała zwierzęcia w specjalnym piecu. Powstałe prochy można pozostawić w domu, rozrzucić lub zakopać na cmentarzu. W przypadku właścicieli kotów domowych, psów i innych zwierząt możliwe jest skorzystanie ze standardowej zbiorowej kremacji. Procedura polega na spopielenie kilku ciał zwierząt jednocześnie, dlatego nie ma możliwości odbioru prochów.  Wiele osób wybiera kremację indywidualną, podczas której spopielane są tylko zwłoki Twojego zwierzaka, a po jej zakończeniu prochy są umieszczane w wybranej urnie i przekazywane. W każdym przypadku procedura pozostaje bez wpływu na ekosystem środowiska.

Zakres usług krematorium dla zwierząt:

Wszyscy pracownicy krematorium dla zwierząt mają świadomość, że śmierć czworonożnego przyjaciela to zawsze tragedia dla każdego z nas. Nasze koty i psy są przyjaciółmi, bliskimi rodziny, a nawet ratownikami życia. Dlatego gdy umrą, chcemy ich godnie pochować.

Dlaczego standardowa kremacja zwierzaka jest tak potrzebna?

Każda osoba stara się wzbogacać życie swojego zwierzaka do końca. Współczesna medycyna daje wiele możliwości wyleczenia z różnych chorób. Jednak urazy, ciężkie choroby, wypadki i po prostu starość prowadzi do śmierci. Krematorium w tym przypadku rozwiązuje wiele problemem na raz, dlatego właściciel nie musi o tym myśleć. Wystarczy tylko jeden telefon do konsultanta krematorium i jego pracownicy zaopiekują się zwierzęciem po jego śmierci i zrobią to tak, jak chcą tego właściciele.

Kremacja zwierząt na terenie naszego kraju stała się popularną usługą, wiele osób, których zwierzęta zmarły, woli taki pochówek niż narażenie się na karę grzywny i zakopanie ciała psa lub kota w ziemi. Standardowa kremacja zwierzaka cieszy się dużym zainteresowaniem w krajach europejskich i Ameryce, ponieważ nie występują żadne problemy sanitarne.

Co zapewnia krematorium dla zwierząt?

Główna część pracy związana jest z transportem do krematorium i załatwieniem dokumentów. Pojazd, którym przewożone są zwłoki, jest wyposażony zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. Standardowa kremacja zwierząt jest naprawdę godna szacunku dla właścicieli zmarłych przyjaciół. Usługa indywidualnej kremacji zwierząt stopniowo nabiera rozpędu i jest już poszukiwana przez wielu właścicieli zwierząt domowych, którzy chcą zabrać swoje zwierzę do zaświatów z wszelkimi honorami.

Pozytywne cechy kremacji zwierząt

Właściciel zwierzaka nie będzie miał problemów z pochówkiem. Nie trzeba myśleć o tym, co robić po jego śmierci. Z usług kremacji można skorzystać także wtedy, gdy weterynarz musiał dokonać uśpienia zwierzęcia, ponieważ cierpiało z powodu nieuleczalnej choroby. Każda osoba ma możliwość zachowania pamięci o naszych mniejszych przyjaciołach. Usługa kremacji będzie kosztować mniej niż pochówek na cmentarzu dla zwierząt. Na takich cmentarzach co roku pobierana jest opłata za miejsce pochówku. Proces kremacji rozwiązuje ten problem.