Pierwsze kroki po stracie zwierzaka

Pierwsze kroki po stracie zwierzaka. Ludzie odczuwają miłość do swoich zwierząt domowych, więc to naturalne, że czują się zdruzgotani, gdy umiera ukochany pies lub kot. Z biegiem lat wspólnego życia zwierzaki stają się członkami rodziny. Ale ich wiek jest znacznie krótszy niż u człowieka. Tak więc prędzej czy później każdy z właścicieli staje przed pytaniem: gdzie możliwe jest pochowanie zwierzaka? W lesie czy w polu jest to niemożliwe – jest karalne, nie można wyrzucić do śmieci – to jest nieludzkie. Trzeba mieć świadomość, że po śmierci zwierzęta stają się odpadami biologicznymi, z którymi należy się odpowiednio obchodzić. Więc co trzeba zrobić po śmierci zwierzaka? Skontaktować się z krematorium, takim jak Animal Eden, gdzie można liczyć na doradztwo, wsparcie, odbiór ciała i kremację.

Czego nie robić po stracie zwierzaka?

Pamiętaj, osoby, które pochowały swojego czworonożnego przyjaciela na polach, w lasach lub nad zbiornikami wodnymi, nie tylko złamali prawo, ale być może narazili ludzi na ryzyko zarażenia groźną chorobą. Nielegalne jest chowanie zwierzaka pod balkonem, na podwórku, a nawet w ogródku własnego domu. Nie można też wpuścić trumny z ciałem kotka czy psa do rzeki lub innego zbiornika wodnego, wyrzucić do domowego pojemnika na śmieci lub wywieźć na wysypisko śmieci.

Zasady utylizacji odpadów biologicznych nie tylko zabraniają właścicielom grzebania ciał swoich pupili, uważa się, że takie spontaniczne pochówki mogą być niebezpieczne. Mogą zostać wykopane przez inne zwierzęta, mogą zostać zmyte przez wody gruntowe. Jeśli w zwłokach i produktach rozkładu znajdują się groźne infekcje, zarażeniem mogą ulec inne zwierzęta i ludzie. Jeśli naruszysz zasady grzebania zwierząt, możesz zostać ukarany grzywną. Kremacja zwłok jest optymalnym rozwiązaniem. 

Przechowywanie pamiątek, sadzenie drzewa lub rośliny doniczkowej na pamiątkę swojego zwierzaka, tworzenie albumu ze zdjęciami lub portretów w ramkach lub w inny sposób zapisywanie chwil, które spędziłeś ze swoim zwierzakiem, może pomóc Ci poradzić sobie z żalem. W krematorium dla zwierząt Animal Eden możesz zamówić akwarele będące piękną pamiątką, a są wykonywane na podstawie dostarczonych zdjęć pupila. Dostępna jest również srebrna biżuteria dająca możliwość przechowywanie prochów swojego zwierzaka w sposób bardzo subtelny.

Pierwsze kroki po stracie zwierzaka

Jak możesz legalnie postąpić ze zwłokami zwierząt domowych? Pierwsze kroki należy skierować do krematorium Animal Eden, tam konsultant udzieli wskazówek jak będzie przebiegała procedura odbioru zwierzaka z domu lub lecznicy weterynaryjnej. Każdy właściciel czworonoga ma zagwarantowaną dyskretną atmosferę, aby w ciszy i spokoju wspólnie z rodziną pożegnać swojego przyjęcia. Może również symbolicznie upamiętnić go na Drzewie Pamięci.

Kremacja to najpopularniejszy i najtańszy sposób na pochowanie zwierzaka, może być indywidualna lub wspólna. W przypadku indywidualnej kremacji spalone zostanie tylko Twoje zwierzę, a urna z jego prochami zostanie Ci przekazana. Podczas zbiorowej kremacji zwłoki zwierząt spala się we wspólnym piecu i prochy nie są przekazywane właścicielom. Nie trzeba poszukiwać urny na prochy, w holu znajduję się ich duży wybór. Można samodzielnie zdecydować, czy prochy mają spocząć w urnie drewnianej, metalowej, ceramicznej, z mosiądzu, włókna szklanego, plastiku czy masy perłowej. Dostępny jest duży wybór wzorów, kształtów i kolorów.

Procedura kremacji zwierząt domowych

W przypadku większości zwierząt domowych znalezienie miejsca pochówku jest niezwykle trudne, zakopanie zwłok gdziekolwiek jest niezgodnie z prawem. Dostępność cmentarzy dla zwierząt jest niewielka, dlatego znalezienie takiego miejsca jest niezwykle trudne. Ale kremacja pozwoli na zorganizowanie godnego pożegnania i nie obciąży Cię dodatkowymi problemami moralnymi i fizycznymi. Będziesz mieć więcej czasu na spokojne pożegnanie, a zwierzak pozostanie w Twojej pamięci taki, jaki był za życia. Jeśli potrzebujesz pomocy przy kremacji, skontaktuj się ze specjalistami krematorium dla zwierząt. Możesz liczyć na delikatność i ostrożne obchodzenie się ze zwierzakiem na wszystkich etapach procesu.

Korzystając z usług krematorium dla zwierząt można liczyć na kompleksową i sprawną obsługę, to legalny sposób na wysłanie zwierzaka w ostatnią podróż. Czas potrzebny od chwili odbioru zwłok do momentu przekazania urny z prochami wynosi od 2 do 8 dni. Pracownicy krematorium służą swoją pomocą zarówno przy wyborze urny, jej personalizacji jak i wyborze oryginalnych pamiątek jak diamenty, srebra biżuteria czy odciski łapek pupila.

Dlaczego kremacja zwierząt domowych jest najlepszą opcją?

Zabieg przeprowadzany jest w profesjonalnym krematorium dla zwierząt a jego zwłoki umieszczane jest w piecu z zamkniętą komorą. Temperatura spalania w nim dochodzi do 1000°C. Nowoczesne wyposażenie technologiczne nie szkodzi środowisku i pozwala na utylizację pozostałości z maksymalną wydajnością. Po zakończeniu spalania sterylny popiół pozostaje w komorze w objętości nie większej niż 30% ciała. Koszt kremacji zwierzęcia uzależniony jest od jego wagi i wyboru rodzaju procedury.