Jak działa krematorium dla zwierząt?

Jak działa krematorium dla zwierząt? Wielu z nas ma zwierzęta. Kiedy nadchodzi czas pożegnania się ze zmarłym przyjacielem, nie każdy wie, jak postąpić właściwie. Zakopywanie zwierząt w ziemi jest prawnie zakazane (art. 154 par.1 i 2, art. 162 par.1 kodeksu wykroczeń) a cmentarzy dla zwierząt w Polsce jest niewiele. Rozwiązaniem jest krematorium dla zwierząt, czyli spopielenie zwłok ukochanego zwierzaka. Krematorium dla zwierząt Animal Eden umożliwia właścicielowi psa, kota czy królika ostatnie pożegnanie i uczestniczenie w całym procesie. Każdy może liczyć na indywidualne podejście i okazanie troski przez personel wykonujący pośmiertne spalenie zwierzęcia.

Jak działa krematorium dla zwierząt?

Przez wielu właścicieli zwierząt domowych usługi krematorium zwierząt w Szczecinie są poszukiwane. Często osoby prywatne przekazują słowa wdzięczności za pracę a organizacje wolontariackie wystawiają pozytywne komentarze. Warto zauważyć, że z czasem usługi kremacji zwierząt zaczęły być traktowane jako coś oczywistego. Co zrobić aby skremować zwłoki ukochanego pupila? Wystarczy zadzwonić do krematorium dla zwierząt Animal Eden a konsultant przekaże niezbędne informacje o krokach jakie trzeba podjąć, aby skorzystać z usługi. Spalarnia organizuje odbiór zwłok zwierzęcia z domu lub z kliniki weterynaryjnej. To właśnie kremacja jest najbardziej humanitarnym, a ponadto legalnym sposobem zabrania pupila w ostatnią podróż.

Dlaczego potrzebna jest kremacja zwierząt?

Kiedy ludzie umierają, wszyscy wiedzą, że trzeba iść na pogrzeb. Kiedy zwierzę umiera, ludzie nie wiedzą, co zrobić. Latem właściciele wyjeżdżają i zakopują szczątki w wybranym miejscu, łamiąc w ten sposób prawo. Faktem jest, że produkty rozkładu martwego zwierzęcia są źródłem skażenia otaczającej ziemi. Inny zwierzak lub osoba może przez nią przejść, przynieść infekcję do domu i zarazić innych. Duża koncentracja pochówków w pobliżu wód gruntowych doprowadzi do ich zanieczyszczenia a korzystanie z takiej wody może spowodować poważne zatrucia. Zgodnie z prawem zwłoki zwierząt zaliczane są do odpadów biologicznych i nie ma możliwości ich zakopania w ziemi. Można natomiast je legalnie zutylizować poprzez kremację. Animal Eden stara się spopularyzować nowoczesne podejście do pożegnania zwierząt domowych po ich śmierci.

Jakie usługi świadczy krematorium dla zwierząt?

Usługi są dość proste. Istnieje indywidualna kremacja zwierząt: przy takiej kremacji spalane jest ciało tylko jednego zwierzęcia, a wszystko to dzieje się w komorach wysokotemperaturowych przeznaczonych do kremacji jednego psa lub kota. Popioły są zwracane właścicielom zwierząt w specjalnej urnie. Również przy indywidualnej kremacji przewidziana jest możliwość osobistej obecności.

Istnieje również kremacja ogólna: odbywa się ona we wspólnej komorze, w której jednocześnie kremuje się kilka zwierząt, miesza się prochy, a następnie usuwa, więc właściciel nie może zabrać prochów swojego zwierzęcia. Koszt uzależniony jest od wagi zmarłego czworonoga, obejmuje dojazd do klienta, zabranie zwłok oraz ich transport, sam proces spopielania oraz zwrot prochów właścicielowi. Pracownicy krematorium dla zwierząt Animal Eden współczują właścicielom w przypadku utraty zwierzęcia i pozostawiają im decyzję o wyborze procedury. Są oni pasjonatami tego, co robią i kochają zwierzęta.

Jak wygląda procedura kremacji zwierząt?

Podczas przeprowadzania takiej procedury stosuje się piec-kremator zdolny do wytworzenia temperatury od 600 do 1000°C. W rezultacie ciało spala się w ciągu 60-90 minut. W tej temperaturze zwłoki zamieniają się w zwykły popiół, właściciel otrzymuje urnę z prochami zwierzaka którą można przechowywać w domu, zakopać w ziemi lub rozrzucić prochy ku pamięci zmarłego przyjaciela. 

Opierając się na najbardziej humanitarnych motywach, niektórzy właściciele muszą wyrazić zgodę na eutanazję chorego zwierzęcia, pojawia się pytanie, jak prawidłowo ją przeprowadzić. A jeśli zwierzę miało chorobę, która może się rozprzestrzeniać, to usuwanie jest możliwe tylko przez spopielenie w krematorium, jest to regulowane przez współczesne przepisy, ponieważ zwierzęta mogą przenosić tę infekcję podczas pochówku. Kliniki weterynaryjne są zobowiązane do utylizacji zwłok zgodnie z normami i wymogami w tym zakresie, czyli kremacji zwierzęcia.

Urny oraz pamiątki dostępne w krematorium dla zwierząt

Każdy wybiera urnę według swojego uznania a asortyment jest duży. W ofercie krematorium dla zwierząt znajdują się urny w różnych rozmiarach, wzorach i wykonane z różnych materiałów: ceramika, mosiądz, drewno, stal, glina z domieszką ciekłego brązu, włókno szklane, szkło, masa perłowa. Można dokupić stojak, na urny który ułatwi jej przechowywanie w domu. Bardzo piękną usługą cenioną przez wielu właścicieli zmarłych zwierząt jest wykonanie niezwykłej pamiątki w postaci portretu akwarelowego tworzonego na podstawie przekazanego zdjęcia. Taki obraz przywoła miłe wspomnienia i poczucie, że ukochany pupil jest nadal z nami.Taką usługę oferuje krematorium dla zwierząt Animal Eden z możliwością naniesienia napisu z imieniem i datą śmierci zwierzaka.Tutaj można również zakupić diament miłości który staje się symbolem wiecznej pamięci. Godna polecenia jest także srebrna biżuteria, w której można w dyskretny sposób przechowywać prochy swojego pupila.