Czy kremacja zwierząt jest ekologiczna

Czy kremacja zwierząt jest ekologiczna: Wraz z rozwojem cywilizacji i postępem technologicznym, stajemy przed nowymi wyzwaniami dotyczącymi ochrony środowiska. Jednym z tych wyzwań jest sposób, w jaki traktujemy zwierzęta po ich śmierci. Tradycyjnie, po śmierci zwierzęcia, wybierano grzebanie w ziemi jako sposób pochówku. Jednak coraz większą popularnością cieszy się kremacja zwierząt. Warto zastanowić się, czy kremacja zwierząt jest ekologiczna i czy może być bardziej przyjazna dla środowiska niż tradycyjny grób.

Kremacja zwierząt jako alternatywny sposób pochówku

Kremacja zwierząt jest procesem, w którym ciało zwierzęcia jest poddawane wysokim temperaturom, a następnie redukowane do prochów. Ten proces jest wykonywany w specjalnych krematoriach, które są przystosowane do kremacji zwierząt. W przeciwieństwie do tradycyjnego grzebania, kremacja zwierząt ma wiele zalet, zarówno pod względem ekologicznym, jak i praktycznym.

Zalety ekologiczne kremacji zwierząt

  1. Oszczędność miejsca: Jednym z głównych problemów związanych z tradycyjnym grzebaniem zwierząt jest brak miejsca na cmentarzach. Kremacja zwierząt eliminuje ten problem, ponieważ nie wymaga dużej powierzchni do pochówku. Tym samym, można zaoszczędzić cenne tereny, które mogą być wykorzystane w bardziej ekologiczny sposób.
  2. Redukcja zanieczyszczenia gleby: W tradycyjnym grzebaniu zwierząt, substancje chemiczne obecne w ciałach zwierząt mogą przenikać do gleby i zanieczyszczać ją. Kremacja zwierząt eliminuje to zagrożenie, ponieważ ciała są redukowane do prochów, które można bezpiecznie przechowywać lub rozsypać w odpowiedni sposób.
  3. Brak emisji gazów cieplarnianych: Grzebanie zwierząt w tradycyjny sposób może prowadzić do emisji gazów cieplarnianych, takich jak metan. Kremacja zwierząt jest bardziej ekologiczna, ponieważ nie emituje takich gazów do atmosfery. Właściwe funkcjonowanie nowoczesnych krematoriów minimalizuje wpływ na środowisko.
  4. Możliwość recyklingu: Prochy pozostałe po kremacji zwierząt mogą być przechowywane w urnach lub rozsypane w specjalnych miejscach, które zostały do tego celu wyznaczone. Nie tylko jest to bezpieczne dla środowiska, ale również pozwala zachować pamięć o zmarłym zwierzęciu.

Kremacja zwierząt a emocjonalny aspekt pożegnania

Wybór kremacji zwierząt ma również swoje emocjonalne aspekty. Dla wielu osób, zwierzęta stanowią niezwykle istotną część ich życia i są traktowane jak członkowie rodziny. Po ich śmierci, pożegnanie jest niezwykle ważne i wymaga odpowiedniego upamiętnienia. Kremacja zwierząt daje możliwość zachowania prochów w urnie, która może zostać umieszczona w domu lub w specjalnym miejscu upamiętnienia. To pozwala właścicielom zwierząt na bliskie i intymne połączenie z ich ukochanym zwierzakiem nawet po jego odejściu.

Podsumowanie

Kremacja zwierząt jest alternatywnym sposobem pochówku, który zyskuje na popularności. Poza praktycznymi korzyściami, kremacja zwierząt może być również bardziej ekologiczna niż tradycyjne grzebanie. Oszczędność miejsca, redukcja zanieczyszczenia gleby, brak emisji gazów cieplarnianych i możliwość recyklingu są tylko niektórymi z korzyści, jakie niesie ze sobą kremacja zwierząt. Wybór tego sposobu pochówku jest świadomym działaniem na rzecz ochrony środowiska.

Warto jednak pamiętać, że kremacja zwierząt powinna być przeprowadzana w profesjonalnych krematoriach, które stosują odpowiednie procedury i dbają o minimalizację wpływu na środowisko. Przy wyborze kremacji zwierząt warto zwrócić uwagę na certyfikaty i standardy jakości, aby mieć pewność, że cały proces zostanie wykonany zgodnie z normami ekologicznymi.

Współczesne społeczeństwo coraz bardziej zwraca uwagę na ekologię i zrównoważony rozwój. Wybór kremacji zwierząt może być jednym z kroków, które podejmujemy, aby przyczynić się do ochrony środowiska. Kremacja zwierząt, przy odpowiednich procedurach i standardach, może być ekologicznym i godnym sposobem pożegnania naszych ukochanych zwierzęcych towarzyszy.

Jakie są korzyści i wady kremacji zwierząt

Jakie są korzyści i wady kremacji zwierząt: Każdy miłośnik zwierząt musi kiedyś stawić czoła trudnemu wyborowi dotyczącemu pochówku swojego ukochanego pupila. Tradycyjny pochówek w ziemi przez wieki był najpopularniejszym wyborem, jednak w ostatnich latach coraz więcej osób zastanawia się nad alternatywnym sposobem – kremacją. Kremacja zwierząt ma swoje korzyści, ale również niewątpliwe wady. W tym artykule przyjrzymy się zarówno korzyściom, jak i wadom tego procesu.

Ekologiczne rozwiązanie

Jedną z głównych korzyści kremacji zwierząt jest jej ekologiczny charakter. W porównaniu do tradycyjnego pochówku, kremacja ma minimalny wpływ na środowisko. Podczas kremacji nie dochodzi do degradacji ciała zwierzęcia, które mogłoby wpływać na zanieczyszczenie gleby lub wód gruntowych. Ponadto, nie jest konieczne stosowanie trumien, co oznacza, że nie zużywamy drewna lub innych materiałów na produkcję trumn. W ten sposób redukujemy negatywny wpływ na lasy i zasoby naturalne.

Możliwość pamiątki

Kremacja daje możliwość stworzenia trwałej pamiątki po naszym ukochanym zwierzęciu. Po kremacji, można wybrać urnę lub pojemnik, który będzie przechowywał prochy zwierzęcia. Istnieje wiele różnych opcji dostępnych na rynku, od klasycznych urn ceramicznych po bardziej nowoczesne i personalizowane pojemniki. Możemy również zdecydować się na utworzenie pamiątkowej tabliczki lub nawet biżuterii z niewielką ilością prochów. Dzięki temu mamy możliwość trwałego upamiętnienia naszego zwierzęcia w sposób, który jest dla nas najbardziej osobisty i znaczący.

Bezpieczeństwo zdrowotne

Wielu właścicieli zwierząt jest niepewnych co do zdrowotnych konsekwencji tradycyjnego pochówku w ziemi. Istnieje ryzyko, że ciała zwierząt mogą przenosić choroby, a ich rozkład w ziemi może prowadzić do skażenia gleby i wód gruntowych. Kremacja eliminuje te obawy, ponieważ zwierzę jest całkowicie spalone, co niszczy wszelkie patogeny i zmniejsza ryzyko przeniesienia chorób. To szczególnie ważne w przypadku zwierząt, które zmarły na zakaźne lub nieznane choroby.

Wygodna lokalizacja

Tradycyjny pochówek w ziemi wymaga znalezienia odpowiedniego miejsca na cmentarzu lub prywatnej działce, co może być czasochłonne i kosztowne. Kremacja zwierząt oferuje większą elastyczność pod względem lokalizacji. Po skremowaniu, właściciel może zdecydować, co zrobić z prochami zwierzęcia. Mogą być one przechowywane w domu lub rozproszone w specjalnym miejscu, takim jak ogród pamięci zwierząt lub inna ulubiona lokalizacja. Ta elastyczność pozwala na większą prywatność i indywidualizm w procesie pożegnania.

Podsumowanie

Wnioskiem jest to, że kremacja zwierząt ma wiele korzyści. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które minimalizuje negatywny wpływ na środowisko. Daje również właścicielom możliwość stworzenia trwałej pamiątki po swoim ukochanym zwierzęciu. Kremacja eliminuje również obawy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem, ponieważ patogeny są całkowicie niszczone w procesie spalania. Dodatkowo, kremacja daje większą elastyczność pod względem lokalizacji pochówku.

Warto podkreślić, że wykonanie kremacji zwierząt w Animaleden to doskonały wybór. Firma nasza oferuje profesjonalne usługi kremacji zwierząt, zapewniając godne pożegnanie i szacunek dla naszych ukochanych przyjaciół. Dzięki naszemu doświadczeniu i zrozumieniu potrzeb właścicieli zwierząt, kremacja w Animaleden stanowi idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną uczcić pamięć swojego pupila w odpowiedni sposób.

Ważne jest, aby każdy właściciel zwierząt mógł dokonać świadomego wyboru, biorąc pod uwagę wszystkie korzyści i wady kremacji zwierząt. Niezależnie od ostatecznej decyzji, pamiętajmy, że najważniejsze jest szacunek dla naszych zwierzęcych towarzyszy i dostarczenie im godnego pożegnania.

Czy istnieją specjalne miejsca do kremacji zwierząt

Czy istnieją specjalne miejsca do kremacji zwierząt: Wielu z nas kocha zwierzęta jak członków rodziny. Są one naszymi wiernymi towarzyszami i dającymi nam bezwarunkową miłość. Kiedy nadejdzie czas pożegnania naszego ukochanego pupila, chcemy zapewnić mu godne pożegnanie. W takich momentach wiele osób zastanawia się, czy istnieją specjalne miejsca, gdzie można przeprowadzić kremację zwierząt. Okazuje się, że takie miejsca istnieją, a jednym z nich jest Animaleden – przyjazne i profesjonalne centrum, które zapewnia godną i empatyczną kremację zwierząt.

Dlaczego warto wybrać kremację zwierząt?

Gdy tracimy naszego ukochanego pupila, odczuwamy głęboki żal i smutek. Kremacja zwierząt daje nam możliwość godnego pożegnania naszego towarzysza. Wybierając tę metodę pochówku, mamy pewność, że nasz zwierzak zostanie traktowany z szacunkiem i godnością, której zasługuje. Kremacja pozwala nam również na zachowanie pamiątki naszego zwierzęcia w postaci prochów, które możemy przechować w specjalnym urnie lub na inny sposób uczcić jego pamięć.

Przyjazne miejsce na pożegnanie pupila.

Jeśli szukasz miejsca, które zapewni godną kremację zwierząt, warto zwrócić uwagę na Animaleden. To centrum położone w malowniczej okolicy, stworzone z myślą o zapewnieniu właścicielom zwierząt miejsca, w którym mogą pożegnać swojego ukochanego pupila w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Nasza firma to przestrzeń, gdzie troska o zwierzęta i ich właścicieli jest priorytetem.

Profesjonalizm i empatia

W Animaleden zrozumieją Cię w trudnym czasie żałoby. Personel tego miejsca to wykwalifikowane i empatyczne osoby, które mają doświadczenie w pracy z zwierzętami i ich właścicielami. Zadbają o to, aby cały proces kremacji przebiegał z należytym szacunkiem i delikatnością. Przejmą wszelkie formalności związane z kremacją i udzielą Ci wsparcia emocjonalnego w trudnym dla Ciebie momencie.

Proces kremacji zwierząt

Kremacja zwierząt jest przeprowadzana zgodnie z najwyższymi standardami. Zwierzę jest przyjmowane do centrum w specjalnym pomieszczeniu, które zapewnia prywatność i intymność. Pracownicy dokładają wszelkich starań, aby cały proces odbywał się z poszanowaniem godności zwierzęcia i zgodnie z Twoimi życzeniami. Istnieje również możliwość wyboru indywidualnej kremacji, co oznacza, że prochy Twojego zwierzęcia zostaną oddzielone od innych.

Wspomnienie jako ważna część pożegnania.

Rozumiemy, jak ważne jest dla Ciebie zachowanie wspomnień po Twoim zwierzaku. Dlatego oferujemy różne opcje upamiętnienia. Możesz wybrać specjalną urnę, w której przechowasz prochy swojego pupila, lub też zdecydować się na inne formy pamiątki, takie jak biżuteria wykonana z prochów zwierzęcia. Wszystko to po to, abyś mógł mieć blisko siebie coś, co przypomina o Waszej więzi i miłości.

Wsparcie dla właścicieli w trudnym czasie

Strata zwierzęcia jest trudnym doświadczeniem dla każdego właściciela. Wiemy, jak ważne jest udzielenie wsparcia emocjonalnego w takiej sytuacji. Dlatego oferujemy również usługi doradztwa żałobnego, które pomagają poradzić sobie z żalem i przejść przez trudny proces żałoby. Możesz liczyć na wsparcie specjalistów, którzy pomogą Ci znaleźć pocieszenie i zaakceptować stratę.

Przyjęcie żałobne i możliwość uczestnictwa innych zwierząt

W Animaleden istnieje możliwość organizacji przyjęcia żałobnego, na którym inni członkowie rodziny czy bliscy przyjaciele mogą uczcić pamięć zmarłego zwierzęcia. Istnieje również możliwość uczestnictwa innych zwierząt, które miały szczególne więzi z naszym pupilem. 

Podsumowanie

Kiedy nadejdzie czas pożegnania naszego ukochanego zwierzaka, warto zwrócić uwagę na specjalne miejsca, takie jak Animaleden, oferujemy godną i empatyczną kremację zwierząt. To miejsce, w którym właściciele mogą pożegnać swoje pupile w spokojnej i przyjaznej atmosferze, mając pewność, że ich zwierzęta zostaną traktowane z szacunkiem i godnością. Profesjonalizm, empatia oraz wsparcie dla właścicieli to wartości, które wyróżniają Animaleden. Dzięki różnym opcjom upamiętnienia i możliwości organizacji przyjęcia żałobnego, miejsce to daje właścicielom możliwość uczczenia pamięci swoich ukochanych zwierząt.

Czy można uzyskać urnę z prochami zwierzęcia po kremacji

Czy można uzyskać urnę z prochami zwierzęcia po kremacji: Wielu miłośników zwierząt uważa swojego pupila za członka rodziny i pragnie, aby po jego śmierci zebrać jego prochy w pięknym i godnym miejscu. Wraz z wzrostem popularności kremacji zwierząt, pojawia się pytanie, czy można uzyskać urnę z prochami zwierzęcia po kremacji. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu, eksplorując proces kremacji zwierząt oraz możliwości otrzymania urny z prochami.

Proces kremacji zwierząt

Kremacja zwierząt jest procedurą, w której zwłoki zwierzęcia są poddawane wysokiej temperaturze, w celu spalenia ciała do postaci prochów. Proces ten odbywa się w specjalnych piecach kremacyjnych, które są przystosowane do przetwarzania zarówno zwłok ludzkich, jak i zwierzęcych. Podczas kremacji, ciało zwierzęcia jest umieszczane w piecu, gdzie wystawiane jest na wysoką temperaturę, która przekształca je w prochy.

Możliwość uzyskania urny z prochami zwierzęcia

Wielu właścicieli zwierząt pragnie zachować pamięć o swoich ukochanych pupilkach i szuka sposobów na dostęp do urny z ich prochami. Dobre wieści dla takich osób są takie, że istnieje wiele ośrodków kremacyjnych, które oferują możliwość uzyskania urny z prochami zwierzęcia po kremacji.

W jaki sposób można uzyskać urnę z prochami zwierzęcia?

Po przeprowadzeniu kremacji zwierzęcia, ośrodek kremacyjny zazwyczaj udostępnia właścicielowi opcję wyboru urny do przechowywania prochów. Istnieje wiele różnych rodzajów i stylów urn, które można wybrać, w zależności od preferencji i gustu. Niektóre z urn są dostępne w standardowych rozmiarach, podobnych do tych używanych do przechowywania prochów ludzkich, podczas gdy inne są specjalnie zaprojektowane dla zwierząt, o różnych kształtach i wielkościach.

Podczas wyboru urny, właściciel zwierzęcia może także zdecydować o dodatkowych opcjach personalizacji, takich jak wygrawerowanie imienia zwierzęcia, daty urodzenia i śmierci, a nawet umieszczenie zdjęcia. Dzięki temu urna staje się nie tylko miejscem przechowywania prochów, ale także pamiątką, która oddaje unikalność i znaczenie zmarłego zwierzęcia.

Warto pamiętać, że niektóre ośrodki kremacyjne oferują również usługę dostarczenia urny z prochami zwierzęcia bezpośrednio do domu właściciela. Jest to wygodna opcja dla tych, którzy chcą mieć prochy zwierzęcia blisko siebie w prywatnym i intymnym otoczeniu.

Co zrobić z urną z prochami zwierzęcia?

Po otrzymaniu urny z prochami zwierzęcia, właściciel ma kilka możliwości co do jej dalszego przeznaczenia. Jednym z popularnych sposobów jest przechowywanie urny w specjalnym miejscu pamięci, takim jak gabinet czy półka, gdzie można ją podziwiać i oddawać cześć pamięci zmarłego zwierzęcia. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie urny w miejscu spoczynku, takim jak ogród pamięci, gdzie można stworzyć mały pomnik dla zwierzęcia i znaleźć pocieszenie w bliskości jego prochów.

Niektórzy właściciele decydują się na przeniesienie prochów zwierzęcia do specjalnego pojemnika, takiego jak naszyjnik lub breloczek, który można nosić jako pamiątkę i mieć zawsze przy sobie. To osobiste podejście pozwala na utrzymywanie bliskiego związku z zmarłym zwierzęciem w sposób bardziej intymny i dyskretny.

Podsumowanie

Dla wielu miłośników zwierząt, uzyskanie urny z prochami zwierzęcia po kremacji jest ważnym elementem procesu żałoby i zachowania pamięci o ukochanym zwierzaku. Dzięki rosnącej popularności kremacji zwierząt, wiele ośrodków kremacyjnych oferuje taką możliwość, umożliwiając właścicielom przechowywanie prochów zwierzęcia w pięknych i spersonalizowanych urnach. Istnieje również wiele opcji co do dalszego przeznaczenia urny, dając właścicielom możliwość upamiętnienia zmarłego zwierzęcia w sposób, który najlepiej odpowiada ich potrzebom i preferencjom.

Pamięć o naszych ukochanych zwierzętach jest ważna, a urna z prochami zwierzęcia może być pięknym i znaczącym sposobem na zachowanie ich wspomnień. Bez względu na to, jaką drogę wybierzemy, warto pamiętać, że to, co najważniejsze, jest nasze uczucie i połączenie z naszymi zwierzętami, które pozostaje w naszych sercach, niezależnie od tego, gdzie spoczywają ich prochy.

Ponadto, warto zaznaczyć, że niektóre ośrodki kremacyjne oferują dodatkowe usługi związane z urnami zwierzęcymi. Na przykład, istnieją profesjonaliści zajmujący się rzeźbieniem i tworzeniem spersonalizowanych urn, które odzwierciedlają unikalną osobowość i charakter zwierzęcia. Tego rodzaju indywidualne podejście pozwala właścicielom na stworzenie nie tylko pięknej urny, ale także prawdziwie spersonalizowanego dzieła sztuki, które będzie wyjątkową pamiątką.

Ważne jest również zrozumienie, że uzyskanie urny z prochami zwierzęcia po kremacji jest procesem, który wymaga odpowiedniej organizacji i komunikacji z ośrodkiem kremacyjnym. Należy wcześniej skonsultować się z wybranym miejscem kremacji, aby dowiedzieć się o ich usługach, dostępnych opcjach i procedurach. Właściciel zwierzęcia powinien być również świadomy kosztów związanych z kremacją i uzyskaniem urny, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek finansowych.

Jak pożegnać zwierzaka w krematorium

Jak pożegnać zwierzaka w krematorium: Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak godnie pożegnać swojego zwierzaka, gdy nadejdzie ten smutny moment? Kremacja zwierząt to alternatywa dla tradycyjnych pochówków, która zdobywa coraz większą popularność. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak przebiega taki proces i jak przygotować się do ostatniego pożegnania ze swoim ukochanym pupilem.

Kremacja zwierząt to sposób, który umożliwia godne i ekologiczne pożegnanie naszych ukochanych towarzyszy. Decydując się na tę formę, zyskujemy pewność, że zwierzę zostanie pochowane z szacunkiem, a jego ciało nie zostanie porzucone w nieodpowiednich warunkach.

Co warto wiedzieć przed wyborem kremacji?

Oto kluczowe aspekty, które warto znać przed wyborem kremacji dla swojego zwierzaka.

Decyzja o kremacji zwierzęcia może być trudna i emocjonalna. Ważne jest, aby podejść do niej z szacunkiem i troską, mając na uwadze, jak wiele znaczy dla nas nasz pupil. Wspomnienia, które tworzymy w trakcie wspólnie spędzonych lat, pozostają z nami na zawsze i pomagają łagodzić ból po stracie.

Kiedy przyjdzie czas, aby pożegnać swojego zwierzaka, pamiętaj, że kremacja to jedna z możliwości, która pozwala na godne i ekologiczne uczczenie wspólnie spędzonego czasu. Wybierając nasze krematorium i biorąc pod uwagę opisane wyżej kroki, będziesz mógł zadbać o najbardziej odpowiednie dla Ciebie i Twojego pupila pożegnanie.

Utrata ukochanego zwierzaka jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu każdego opiekuna. Dbaj o siebie w tym czasie, poświęcaj czas na żałobę i pamiętaj, że uczucia smutku i straty są normalne. Pamiętaj również, że wiele osób przechodzi przez podobne doświadczenia i może okazać się pomocne, aby dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi opiekunami zwierząt, którzy również przeżywają trudne chwile.

Jak wspierać opiekunów zwierzęcia w trudnych chwilach

Pamiętaj, że każdy przeżywa żałobę inaczej i nie ma uniwersalnego podejścia, które będzie odpowiednie dla każdej osoby. Bądź wyrozumiały i daj swoim znajomym czy rodzinie czas oraz przestrzeń, której potrzebują, aby przepracować uczucia związane ze stratą ukochanego zwierzaka. Wspieraj ich w podejmowaniu decyzji dotyczących pożegnania, pamiętając, że kremacja to jedna z możliwości. Wspólnie przeżywane trudne chwile mogą zacieśnić więzi między opiekunami zwierząt i pomóc im w przejściu przez żałobę.

Podsumowanie

Miejmy nadzieję, że informacje przedstawione w artykule pomogą Wam w podjęciu decyzji dotyczącej kremacji zwierzęcia, gdy nadejdzie ten smutny czas. Niech pamięć o naszych ukochanych pupilach będzie zawsze żywa w naszych sercach.

Teraz, gdy znasz kluczowe aspekty procesu kremacji zwierząt, jesteś gotowy, aby podjąć świadomą decyzję dotyczącą pożegnania swojego pupila. 

Poniżej podsumowanie ważnych kroków:

  1. Zdecyduj się na konsultację z naszym krematorium
  2. Wybierz rodzaj kremacji, który najbardziej odpowiada twoim preferencjom i budżetowi.
  3. Przygotuj zwierzaka, dodając jego ulubione przedmioty lub życzenia pożegnalne.
  4. Zastanów się nad pamiątkami, takimi jak urna, biżuteria pamiątkowa.
  5. Rozważ zorganizowanie ceremonii pożegnalnej, aby uczcić pamięć zwierzaka.
  6. Daj sobie czas na przeżycie żałoby i szukaj wsparcia, jeśli jest to konieczne.

Pamiętaj, że pożegnanie zwierzaka to nie tylko kwestia fizycznej straty, ale także emocjonalnej. Godne pożegnanie ukochanego towarzysza to sposób na wyrażenie miłości i szacunku, jaki żywiliśmy do niego przez wszystkie lata.

Jak wytłumaczyć dziecku śmierć zwierzęcia?

Jak wytłumaczyć dziecku śmierć zwierzęcia? Zwierzęta domowe są również członkami rodziny, w której żyją. Często rodzice kupują lub adoptują zwierzę, aby zapewnić dzieciom towarzysza do zabawy i zaszczepić w nich większą odpowiedzialność. Ale niestety, prawdziwi przyjaciele też nas opuszczają. W takim przypadku pojawia się pytanie: jak poinformować dziecko o śmierci zwierzaka? Psychologowie radzą, aby nie próbować chronić dziecka przed smutkiem, żalem i łzami, są to normalne, naturalne przejawy ludzkich uczuć. Jeżeli temat śmierci psa, kota, chomika nie zostanie wyjaśniony i zamknięty będzie stale powracał. Ukrywanie prawdy, która przecież wyjdzie na jaw spowoduje odczuwanie przez dziecko nie tylko smutku, ale również rozczarowania i złości.    

Dlaczego ważne jest, aby wyjaśnić dziecku, czym jest śmierć?

Ponieważ śmierć jest nieodłączną częścią naszego życia. Każde dziecko spotyka się z tym wcześniej czy później: w kreskówkach, książkach lub prawdziwym życiu i ma pytania. Jeśli nie otrzymuje odpowiedzi, zaczyna samo się zastanawiać, a ponieważ nie ma odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, posługuje się tylko własną logiką. Najczęściej brak odpowiedzi powoduje różne obawy: lęk przed własną śmiercią, śmiercią bliskich, nieznanym, czymś nieziemskim. Dziecko może czuć, że coś jest przed nim ukrywane lub że jest oszukiwane. W Polsce nie można pochować zwierzęcia w dowolnym miejscu, do tego celu służą cmentarze dla zwierząt. Jednak ludzie najczęściej decydują się na kremację, przed którą mogą pożegnać się ze swoim pupilem.To pomaga dziecku przejść przez ból jaki towarzyszy rozstaniu z psem lub kotem.

Jak wytłumaczyć dziecku śmierć zwierzęcia?

Dzieci wszystko rozumieją, ale na etapie od dwóch do czterech lat nie są zbyt świadome utraty człowieka, a tym bardziej zwierzęcia.Tutaj wszystko jest prostsze, ponieważ obraz jest usuwany z pamięci, doznania nie są tak głębokie.Trzeba jednak pamiętać, że koty i psy kochają swoich małych właścicieli z oddaniem i bezinteresownie. Komunikacja i opieka nad nimi pomaga zwiększyć samoocenę dzieci.

Podstawową zasadą jest mówienie prawdy, dzięki temu dzieci nie poczują się oszukane i nie będą miały nadziei na powrót zwierzęcia. Należy wyjaśnić dziecku czym jest śmierć, oczywiście stosowanie do jego wieku. Może przechodzić ono przez etapy od zaprzeczenia do akceptacji, mogą wystąpić zmiany w zachowaniu i protesty. Ma prawo do przeżywania żałoby, rodzice powinni szczerze porozmawiać i odpowiedzieć na każde pytanie. Dziecko nie powinno być same podczas tego smutnego okresu, trzeba pozwolić mu na wypłakanie się, ponieważ przyniesie to rozładowanie emocji.      

Lepiej obejść się bez szczegółów śmierci zwierzaka. Jeśli dziecko o to poprosi, można zorganizować pożegnanie ze zwierzęciem. Korzystając z usług naszego krematorium dla zwierząt rodzina spotyka się z dyskretną atmosferą i dziecko wraz z rodzicami może towarzyszyć ukochanemu pupilowi w ostatniej drodze. Dajemy możliwość symbolicznego upamiętnienia zwierzęcia na naszym Drzewie Pamięci. Po spaleniu ciała wydajemy prochy w wybranej urnie, którą można przechowywać w domu, co pozwoli dziecku stale czuć obecność pieska lub kotka.

Rodziny z dziećmi często decydują się na zamówienie u nas portretu akwarelowego, który wykonujemy na podstawie zdjęć zwierzaka. Oferujemy także biżuterię srebrną do przechowywania prochów pupila i diamenty przypominające przyjaciół.To wspaniałe pamiątki. Czego unikać po śmierci zwierzaka? Jest jeszcze jedna zasada, której rodzice często nie przestrzegają.To tylko pogarsza sytuację psychiki dziecka i może wpłynąć na jego światopogląd i działania. Nie bierz od razu innego zwierzaka, mając nadzieję, że dziecko zapomni o poprzednim zwierzaku to może wywołać jeszcze większy stres.

Sposoby na pocieszenie dziecka po śmierci zwierzęcia?

Jakie mogą być sposoby pocieszenia dzieci po śmierci przyjaciela:

Utrwalenie pamięci (zrób album ze zdjęciami zwierzęcia, narysuj ulubionego chomika i włóż zdjęcie w ramkę, kup pamiątkę w postaci akwareli, biżuterii).

Po śmierci zwierzęcia, trzeba z dzieckiem rozmawiać zrozumiałym językiem oddającym prawdę. Rodzice powinni być otwarci na emocje swojego dziecka i szanować je. Nie można traktować żałoby przeżywanej przez dziecko jako coś niewłaściwego wymagającego szybkiego zakończenia. Dziecko ma prawo do smutku po śmierci ukochanego pupila tak samo jak dorośli, to naturalna reakcja na stratę. 

Standardowa kremacja zwierzaka

„Na samym skraju nieba znajduje się miejsce zwane Tęczowym Mostem. Kiedy umiera zwierzę, szczególnie jeśli było bardzo kochane przez kogoś w tym życiu, trafia na Tęczowy Most. Niekończące się łąki i wzgórza, których nasi przyjaciele mogą razem biegać i bawić się. Jest pod dostatkiem pożywienia, wody i światła słonecznego, a naszym zwierzakom jest tam ciepło i wygodnie’’. Jeśli doznałeś straty ukochanego psa lub kota musisz stawić czoła pochówkowi. Zgodną z prawem formą pożegnania przyjaciela jest standardowa kremacja zwierzaka. Animal Eden to krematorium dla zwierząt które rozwiązuje wszystkie problemy organizacyjne i nie trzeba się martwić co zrobić z ciałem. Nasze przepisy surowo zabraniają zakopywania zwierząt (art. 162 §1 Kodeksu wykroczeń), jedyną formą jest spopielenie zwłok i pochowanie na cmentarzu dla zwierząt lub przechowywanie urny z prochami w domu. Nie martw się o koszty, są dość przystępne. Nie ma też wątpliwości co do moralnej strony zagadnienia.

Usługa kremacji zwierząt pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile po stracie przyjaciela

Kiedy zwierzęta umierają, szczególnie dotkliwe jest pytanie, co zrobić z jego zwłokami. Niestety, w naszym kraju jest niewiele cmentarzy dla zwierząt. Najbardziej racjonalnym wyjściem jest kontakt z krematorium dla zwierząt Animal Eden, w którym pracownicy podczas rozmowy telefonicznej udzielają niezbędnych informacji o procedurze spopielania.

Nie trzeba samodzielnie przywozić zwierzęcia do krematorium, taką usługę świadczy firma bez względu czy trzeba odebrać zwłoki z domu czy z kliniki weterynaryjnej. Zapewniona jest przyjemna atmosfera pożegnania zwierzaka, istnieje możliwość zakupu pięknej urny (ceramika, mosiądz, drewno, metal, włókno szklane, szkło), którą można ustawić w domu w dowolnym miejscu.

Urny różnią się od siebie kolorem, kształtem i wzornictwem. Eleganckie naczynia na szczątki naszych małych przyjaciół to najlepsza opcja, ponieważ właściciele chcą mieć je w domu jako dobrą pamiątkę po ukochanym przyjacielu. Nieustannie będzie Ci przypominała o szczęśliwych chwilach z małym członkiem rodziny. Do spalania można przekazać jego obrożę, smycz lub zabawkę. 

Ponadto świadczona jest dodatkowa usługa a mianowicie upamiętnienie psa lub kotka symbolicznie na Drzewie Pamięci. Jeżeli czujesz taką potrzebę możesz nabyć pamiątki w postaci akwareli malowanych na podstawie przekazanego zdjęcia, zamówić diament, srebrną biżuterię, która służy do umieszczenia prochów swojego przyjaciela.

Standardowa kremacja zwierzaka

Procedura jest całkowicie zgodna z prawem i polega na spaleniu ciała zwierzęcia w specjalnym piecu. Powstałe prochy można pozostawić w domu, rozrzucić lub zakopać na cmentarzu. W przypadku właścicieli kotów domowych, psów i innych zwierząt możliwe jest skorzystanie ze standardowej zbiorowej kremacji. Procedura polega na spopielenie kilku ciał zwierząt jednocześnie, dlatego nie ma możliwości odbioru prochów.  Wiele osób wybiera kremację indywidualną, podczas której spopielane są tylko zwłoki Twojego zwierzaka, a po jej zakończeniu prochy są umieszczane w wybranej urnie i przekazywane. W każdym przypadku procedura pozostaje bez wpływu na ekosystem środowiska.

Zakres usług krematorium dla zwierząt:

Wszyscy pracownicy krematorium dla zwierząt mają świadomość, że śmierć czworonożnego przyjaciela to zawsze tragedia dla każdego z nas. Nasze koty i psy są przyjaciółmi, bliskimi rodziny, a nawet ratownikami życia. Dlatego gdy umrą, chcemy ich godnie pochować.

Dlaczego standardowa kremacja zwierzaka jest tak potrzebna?

Każda osoba stara się wzbogacać życie swojego zwierzaka do końca. Współczesna medycyna daje wiele możliwości wyleczenia z różnych chorób. Jednak urazy, ciężkie choroby, wypadki i po prostu starość prowadzi do śmierci. Krematorium w tym przypadku rozwiązuje wiele problemem na raz, dlatego właściciel nie musi o tym myśleć. Wystarczy tylko jeden telefon do konsultanta krematorium i jego pracownicy zaopiekują się zwierzęciem po jego śmierci i zrobią to tak, jak chcą tego właściciele.

Kremacja zwierząt na terenie naszego kraju stała się popularną usługą, wiele osób, których zwierzęta zmarły, woli taki pochówek niż narażenie się na karę grzywny i zakopanie ciała psa lub kota w ziemi. Standardowa kremacja zwierzaka cieszy się dużym zainteresowaniem w krajach europejskich i Ameryce, ponieważ nie występują żadne problemy sanitarne.

Co zapewnia krematorium dla zwierząt?

Główna część pracy związana jest z transportem do krematorium i załatwieniem dokumentów. Pojazd, którym przewożone są zwłoki, jest wyposażony zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. Standardowa kremacja zwierząt jest naprawdę godna szacunku dla właścicieli zmarłych przyjaciół. Usługa indywidualnej kremacji zwierząt stopniowo nabiera rozpędu i jest już poszukiwana przez wielu właścicieli zwierząt domowych, którzy chcą zabrać swoje zwierzę do zaświatów z wszelkimi honorami.

Pozytywne cechy kremacji zwierząt

Właściciel zwierzaka nie będzie miał problemów z pochówkiem. Nie trzeba myśleć o tym, co robić po jego śmierci. Z usług kremacji można skorzystać także wtedy, gdy weterynarz musiał dokonać uśpienia zwierzęcia, ponieważ cierpiało z powodu nieuleczalnej choroby. Każda osoba ma możliwość zachowania pamięci o naszych mniejszych przyjaciołach. Usługa kremacji będzie kosztować mniej niż pochówek na cmentarzu dla zwierząt. Na takich cmentarzach co roku pobierana jest opłata za miejsce pochówku. Proces kremacji rozwiązuje ten problem. 

Pierwsze kroki po stracie zwierzaka

Pierwsze kroki po stracie zwierzaka. Ludzie odczuwają miłość do swoich zwierząt domowych, więc to naturalne, że czują się zdruzgotani, gdy umiera ukochany pies lub kot. Z biegiem lat wspólnego życia zwierzaki stają się członkami rodziny. Ale ich wiek jest znacznie krótszy niż u człowieka. Tak więc prędzej czy później każdy z właścicieli staje przed pytaniem: gdzie możliwe jest pochowanie zwierzaka? W lesie czy w polu jest to niemożliwe – jest karalne, nie można wyrzucić do śmieci – to jest nieludzkie. Trzeba mieć świadomość, że po śmierci zwierzęta stają się odpadami biologicznymi, z którymi należy się odpowiednio obchodzić. Więc co trzeba zrobić po śmierci zwierzaka? Skontaktować się z krematorium, takim jak Animal Eden, gdzie można liczyć na doradztwo, wsparcie, odbiór ciała i kremację.

Czego nie robić po stracie zwierzaka?

Pamiętaj, osoby, które pochowały swojego czworonożnego przyjaciela na polach, w lasach lub nad zbiornikami wodnymi, nie tylko złamali prawo, ale być może narazili ludzi na ryzyko zarażenia groźną chorobą. Nielegalne jest chowanie zwierzaka pod balkonem, na podwórku, a nawet w ogródku własnego domu. Nie można też wpuścić trumny z ciałem kotka czy psa do rzeki lub innego zbiornika wodnego, wyrzucić do domowego pojemnika na śmieci lub wywieźć na wysypisko śmieci.

Zasady utylizacji odpadów biologicznych nie tylko zabraniają właścicielom grzebania ciał swoich pupili, uważa się, że takie spontaniczne pochówki mogą być niebezpieczne. Mogą zostać wykopane przez inne zwierzęta, mogą zostać zmyte przez wody gruntowe. Jeśli w zwłokach i produktach rozkładu znajdują się groźne infekcje, zarażeniem mogą ulec inne zwierzęta i ludzie. Jeśli naruszysz zasady grzebania zwierząt, możesz zostać ukarany grzywną. Kremacja zwłok jest optymalnym rozwiązaniem. 

Przechowywanie pamiątek, sadzenie drzewa lub rośliny doniczkowej na pamiątkę swojego zwierzaka, tworzenie albumu ze zdjęciami lub portretów w ramkach lub w inny sposób zapisywanie chwil, które spędziłeś ze swoim zwierzakiem, może pomóc Ci poradzić sobie z żalem. W krematorium dla zwierząt Animal Eden możesz zamówić akwarele będące piękną pamiątką, a są wykonywane na podstawie dostarczonych zdjęć pupila. Dostępna jest również srebrna biżuteria dająca możliwość przechowywanie prochów swojego zwierzaka w sposób bardzo subtelny.

Pierwsze kroki po stracie zwierzaka

Jak możesz legalnie postąpić ze zwłokami zwierząt domowych? Pierwsze kroki należy skierować do krematorium Animal Eden, tam konsultant udzieli wskazówek jak będzie przebiegała procedura odbioru zwierzaka z domu lub lecznicy weterynaryjnej. Każdy właściciel czworonoga ma zagwarantowaną dyskretną atmosferę, aby w ciszy i spokoju wspólnie z rodziną pożegnać swojego przyjęcia. Może również symbolicznie upamiętnić go na Drzewie Pamięci.

Kremacja to najpopularniejszy i najtańszy sposób na pochowanie zwierzaka, może być indywidualna lub wspólna. W przypadku indywidualnej kremacji spalone zostanie tylko Twoje zwierzę, a urna z jego prochami zostanie Ci przekazana. Podczas zbiorowej kremacji zwłoki zwierząt spala się we wspólnym piecu i prochy nie są przekazywane właścicielom. Nie trzeba poszukiwać urny na prochy, w holu znajduję się ich duży wybór. Można samodzielnie zdecydować, czy prochy mają spocząć w urnie drewnianej, metalowej, ceramicznej, z mosiądzu, włókna szklanego, plastiku czy masy perłowej. Dostępny jest duży wybór wzorów, kształtów i kolorów.

Procedura kremacji zwierząt domowych

W przypadku większości zwierząt domowych znalezienie miejsca pochówku jest niezwykle trudne, zakopanie zwłok gdziekolwiek jest niezgodnie z prawem. Dostępność cmentarzy dla zwierząt jest niewielka, dlatego znalezienie takiego miejsca jest niezwykle trudne. Ale kremacja pozwoli na zorganizowanie godnego pożegnania i nie obciąży Cię dodatkowymi problemami moralnymi i fizycznymi. Będziesz mieć więcej czasu na spokojne pożegnanie, a zwierzak pozostanie w Twojej pamięci taki, jaki był za życia. Jeśli potrzebujesz pomocy przy kremacji, skontaktuj się ze specjalistami krematorium dla zwierząt. Możesz liczyć na delikatność i ostrożne obchodzenie się ze zwierzakiem na wszystkich etapach procesu.

Korzystając z usług krematorium dla zwierząt można liczyć na kompleksową i sprawną obsługę, to legalny sposób na wysłanie zwierzaka w ostatnią podróż. Czas potrzebny od chwili odbioru zwłok do momentu przekazania urny z prochami wynosi od 2 do 8 dni. Pracownicy krematorium służą swoją pomocą zarówno przy wyborze urny, jej personalizacji jak i wyborze oryginalnych pamiątek jak diamenty, srebra biżuteria czy odciski łapek pupila.

Dlaczego kremacja zwierząt domowych jest najlepszą opcją?

Zabieg przeprowadzany jest w profesjonalnym krematorium dla zwierząt a jego zwłoki umieszczane jest w piecu z zamkniętą komorą. Temperatura spalania w nim dochodzi do 1000°C. Nowoczesne wyposażenie technologiczne nie szkodzi środowisku i pozwala na utylizację pozostałości z maksymalną wydajnością. Po zakończeniu spalania sterylny popiół pozostaje w komorze w objętości nie większej niż 30% ciała. Koszt kremacji zwierzęcia uzależniony jest od jego wagi i wyboru rodzaju procedury. 

Usługi krematorium dla zwierząt – krok po kroku

Usługi krematorium dla zwierząt – krok po kroku. Kiedy masz do czynienia ze stratą ukochanego zwierzaka może być trudno przygotować wszystko, czego potrzebujesz, aby zaopiekować się nim po śmierci. Dlatego bardzo ważne jest, aby proces planowania rozpocząć jak najwcześniej. Nie lubimy myśleć o kremacji lub pochówku zwierząt domowych, ponieważ nie chcemy zmierzyć się z myślą o odejściu naszego ukochanego przyjaciela. Chociaż może to być trudne, poznanie opcji z wyprzedzeniem pomoże poradzić sobie z bólem, gdy nadejdzie czas. Zrozumienie procesu żałoby i tego, co dzieje się z Twoim zwierzakiem po śmierci, może znacznie zmniejszyć lęk i niepokój związany z tą sytuacją, a Ty możesz spędzić ostatnie dni swojego zwierzaka, wiedząc, co dalej. Gdzie zasięgnąć ważnych informacji? Jedną z usług krematorium dla zwierząt Animal Eden jest doradztwo po stracie psa lub kota, konsultant udziela wszelkich wskazówek jak postępować w takiej sytuacji.

Jaki pochówek dla zwierząt?

Nasi czworonożni przyjaciele są niemal pełnoprawnymi członkami rodziny. A jeśli dbamy o nasze ukochane psy i koty za życia, to musimy zadbać również o godny pochówek po śmierci. Cywilizowanym rozwiązaniem tego problemu jest spalenie zwłok w specjalnym piecu w krematorium. Urządzanie pochówków zwierząt domowych na terenie miasta pod groźbą wysokiej grzywny jest prawnie zabronione. Procedura kremacji zwierząt domowych w krematorium dla zwierząt jest wolna od tych niedociągnięć. Działasz całkowicie zgodnie z prawem, płacisz tylko raz i rezygnujesz z dodatkowego stresu związanego z transportem zwłok. Nowoczesne wyposażenie technologiczne nie szkodzi środowisku i pozwala na utylizację pozostałości z maksymalną wydajnością.

Usługi krematorium dla zwierząt krok po kroku

Kremacja zwierząt jest podstawowym i jedynym legalnym wyborem dla rodzin pogrążonych w żałobie po stracie ukochanego czworonożnego członka rodziny. Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na kremację swojego zwierzaka, ponieważ pozwala im to uczcić jego odejście. Następnie mogą zdecydować, czy prochy zwierzęcia zatrzymać, zakopać, a nawet rozrzucić.

Jeśli wybrałeś spalenie ciała, wybierz krematorium dla zwierząt Animal Eden a, już podczas rozmowy telefonicznej uzyskasz informację jak krok po kroku odbędzie się cała procedura. Dowiesz się jak szybko zostanie odebrane ciało, jak wygląda niezbędna dokumentacja a co istotne pracownik krematorium udzieli Ci wsparcia.

Czas od chwili odbioru ciała od Ciebie, do momentu otrzymania urny z prochami wynosi 2 do 8 dni. Możesz skorzystać z pomocy podczas zakupu urny odpowiedniej wielkości oraz w najbardziej optymalnym dla Ciebie kształcie. Mamy w ofercie urny wykonane z ceramiki, mosiądzu, drewna, stali, gliny z domieszką ciekłego brązu, masy perłowej i włókna szklanego. Oferujemy także sprzedaż pamiątek, które pozwolą nawet użyć prochów Twojego zwierzaka do stworzenia wspaniałej biżuterii.

Co oferuje krematorium dla zwierząt?

Decydując się na wizytę w krematorium dla zwierząt, zostaniesz powitany przez sympatycznego pracownika, który oprowadzi Cię po obiekcie, pozwalając zapoznać się z procesem kremacji i wybrać opcje dotyczące urn i pamiątek. Wielu właścicieli zwierząt domowych decyduje się na prywatne kremacje, dostępne jest pomieszczenie przeznaczone do oglądania procesu. Jest tutaj pomieszczenie z komorą kremacyjną, w której odbywa się proces spalania.

Jak wygląda proces kremacji zwierząt?

Rodzaje kremacji:

Po podjęciu decyzji, która usługa kremacji jest najlepsza dla Ciebie, nadszedł czas, aby przejść dalej. Kiedy Twoje zwierzę przybywa do krematorium jest umieszczane w komorze kremacyjnej. Temperatura podczas spalania wynosi do 1000 stopni Celsjusza, procedura trwa średnio 1 do 2 godzin, jest to zależne od wielkości zwierzęcia. Takie warunki powodują odparowanie materii organicznej i zamianę ciała zwierzęcia w popiół. Po zakończeniu procesu prochy pozostawia się do ostygnięcia, a następnie umieszcza w wybranej urnie.

Koszt kremacji zwierząt domowych może się znacznie różnić. Jednym z głównych czynników, które krematorium bierze pod uwagę przy ustalaniu ceny, jest waga Twojego pupila, kremacja małych zwierząt jest znacznie szybsza niż dużych. Indywidualna kremacja zwierzęcia kosztuje od 610 do 1370 złotych. Kremacja zbiorowa od 120 do 510 złotych. Najłatwiejszą i najbardziej niezawodną opcją uhonorowania Twojego zwierzaka jest telefon do naszego krematorium, a nasi pracownicy zabiorą ciało Twojego zwierzaka.  

  

Jak działa krematorium dla zwierząt?

Jak działa krematorium dla zwierząt? Wielu z nas ma zwierzęta. Kiedy nadchodzi czas pożegnania się ze zmarłym przyjacielem, nie każdy wie, jak postąpić właściwie. Zakopywanie zwierząt w ziemi jest prawnie zakazane (art. 154 par.1 i 2, art. 162 par.1 kodeksu wykroczeń) a cmentarzy dla zwierząt w Polsce jest niewiele. Rozwiązaniem jest krematorium dla zwierząt, czyli spopielenie zwłok ukochanego zwierzaka. Krematorium dla zwierząt Animal Eden umożliwia właścicielowi psa, kota czy królika ostatnie pożegnanie i uczestniczenie w całym procesie. Każdy może liczyć na indywidualne podejście i okazanie troski przez personel wykonujący pośmiertne spalenie zwierzęcia.

Jak działa krematorium dla zwierząt?

Przez wielu właścicieli zwierząt domowych usługi krematorium zwierząt są poszukiwane. Często osoby prywatne przekazują słowa wdzięczności za pracę a organizacje wolontariackie wystawiają pozytywne komentarze. Warto zauważyć, że z czasem usługi kremacji zwierząt zaczęły być traktowane jako coś oczywistego. Co zrobić aby skremować zwłoki ukochanego pupila? Wystarczy zadzwonić do krematorium dla zwierząt Animal Eden a konsultant przekaże niezbędne informacje o krokach jakie trzeba podjąć, aby skorzystać z usługi. Spalarnia organizuje odbiór zwłok zwierzęcia z domu lub z kliniki weterynaryjnej. To właśnie kremacja jest najbardziej humanitarnym, a ponadto legalnym sposobem zabrania pupila w ostatnią podróż.

Dlaczego potrzebna jest kremacja zwierząt?

Kiedy ludzie umierają, wszyscy wiedzą, że trzeba iść na pogrzeb. Kiedy zwierzę umiera, ludzie nie wiedzą, co zrobić. Latem właściciele wyjeżdżają i zakopują szczątki w wybranym miejscu, łamiąc w ten sposób prawo. Faktem jest, że produkty rozkładu martwego zwierzęcia są źródłem skażenia otaczającej ziemi. Inny zwierzak lub osoba może przez nią przejść, przynieść infekcję do domu i zarazić innych. Duża koncentracja pochówków w pobliżu wód gruntowych doprowadzi do ich zanieczyszczenia a korzystanie z takiej wody może spowodować poważne zatrucia. Zgodnie z prawem zwłoki zwierząt zaliczane są do odpadów biologicznych i nie ma możliwości ich zakopania w ziemi. Można natomiast je legalnie zutylizować poprzez kremację. Animal Eden stara się spopularyzować nowoczesne podejście do pożegnania zwierząt domowych po ich śmierci.

Jakie usługi świadczy krematorium dla zwierząt?

Usługi są dość proste. Istnieje indywidualna kremacja zwierząt: przy takiej kremacji spalane jest ciało tylko jednego zwierzęcia, a wszystko to dzieje się w komorach wysokotemperaturowych przeznaczonych do kremacji jednego psa lub kota. Popioły są zwracane właścicielom zwierząt w specjalnej urnie. Również przy indywidualnej kremacji przewidziana jest możliwość osobistej obecności.

Istnieje również kremacja ogólna: odbywa się ona we wspólnej komorze, w której jednocześnie kremuje się kilka zwierząt, miesza się prochy, a następnie usuwa, więc właściciel nie może zabrać prochów swojego zwierzęcia. Koszt uzależniony jest od wagi zmarłego czworonoga, obejmuje dojazd do klienta, zabranie zwłok oraz ich transport, sam proces spopielania oraz zwrot prochów właścicielowi. Pracownicy krematorium dla zwierząt Animal Eden współczują właścicielom w przypadku utraty zwierzęcia i pozostawiają im decyzję o wyborze procedury. Są oni pasjonatami tego, co robią i kochają zwierzęta.

Jak wygląda procedura kremacji zwierząt?

Podczas przeprowadzania takiej procedury stosuje się piec-kremator zdolny do wytworzenia temperatury od 600 do 1000°C. W rezultacie ciało spala się w ciągu 60-90 minut. W tej temperaturze zwłoki zamieniają się w zwykły popiół, właściciel otrzymuje urnę z prochami zwierzaka którą można przechowywać w domu, zakopać w ziemi lub rozrzucić prochy ku pamięci zmarłego przyjaciela. 

Opierając się na najbardziej humanitarnych motywach, niektórzy właściciele muszą wyrazić zgodę na eutanazję chorego zwierzęcia, pojawia się pytanie, jak prawidłowo ją przeprowadzić. A jeśli zwierzę miało chorobę, która może się rozprzestrzeniać, to usuwanie jest możliwe tylko przez spopielenie w krematorium, jest to regulowane przez współczesne przepisy, ponieważ zwierzęta mogą przenosić tę infekcję podczas pochówku. Kliniki weterynaryjne są zobowiązane do utylizacji zwłok zgodnie z normami i wymogami w tym zakresie, czyli kremacji zwierzęcia.

Urny oraz pamiątki dostępne w krematorium dla zwierząt

Każdy wybiera urnę według swojego uznania a asortyment jest duży. W ofercie krematorium dla zwierząt znajdują się urny w różnych rozmiarach, wzorach i wykonane z różnych materiałów: ceramika, mosiądz, drewno, stal, glina z domieszką ciekłego brązu, włókno szklane, szkło, masa perłowa. Można dokupić stojak, na urny który ułatwi jej przechowywanie w domu. Bardzo piękną usługą cenioną przez wielu właścicieli zmarłych zwierząt jest wykonanie niezwykłej pamiątki w postaci portretu akwarelowego tworzonego na podstawie przekazanego zdjęcia. Taki obraz przywoła miłe wspomnienia i poczucie, że ukochany pupil jest nadal z nami.Taką usługę oferuje krematorium dla zwierząt Animal Eden z możliwością naniesienia napisu z imieniem i datą śmierci zwierzaka.Tutaj można również zakupić diament miłości który staje się symbolem wiecznej pamięci. Godna polecenia jest także srebrna biżuteria, w której można w dyskretny sposób przechowywać prochy swojego pupila.